Odszkodowania

dziurawy chodnik

Gminy i powiaty mają coraz więcej zadań. Są właścicielami placów zabaw, basenów, siłowni plenerowych. Prowadzą żłobki, przedszkola i szkoły różnych szczebli. Jeśli zdarzy się nam lub naszym dzieciom wypadek w którymś z miejsc, za które odpowiada gmina lub powiat powinniśmy to dobrze udokumentować ( porobić zdjęcia, zapytać o nazwisko i adres świadków zdarzenia, którzy będą mogli świadczyć w sądzie, sprawdzić czy miejsce zdarzenia obejmuje monitoring i zweryfikować kto jest jego dysponentem, czy działał i jakiej jakości jest nagranie ).

obrazek weterynarz zabieg

Odpowiedzialność zawodowa weterynarzy normowana jest ustawą z 21 grudnia 1990 r. o zawodzie lekarza weterynarii i izbach lekarsko-weterynaryjnych oraz rozporządzeniem ministra rolnictwa i gospodarki żywnościowej z 29 lipca 1993 r. w sprawie postępowania dotyczącego odpowiedzialności zawodowej lekarzy weterynarii (Dz. U. z dnia 28 sierpnia 1993 r.).

bagaż pozostawiony w pokoju w pensjonacie

Hotelarze mają pewne obowiązki związane z naszym bagażem w trakcie pobytu w hotelu lub podobnej instytucji. Za jego zgubienie lub zniszczenie ponoszą odpowiedzialność odszkodowawczą.

obrazek pogryzienie przez psa

Zgodnie z art 431 § 1 kc kto zwierzę chowa, albo się nim posługuje, obowiązany jest do naprawienia wyrządzonej przez nie szkody niezależnie od tego, czy było pod jego nadzorem, czy też zbłąkało się lub uciekło, chyba, że ani on ani osoba, za którą ponosi odpowiedzialność, nie ponoszą winy.

fryzjer strzyżenie

Każda wizyta u fryzjera to zawarcie umowy o usługi fryzjerskie. Jeśli przez nieumiejętne wykonanie usługi dojdzie np. do trwałego zniszczenia włosów możemy starać się o odszkodowanie i zadośćuczynienie.

obrazek gabinet dentysty

Odszkodowanie od dentysty, podobnie jak od lekarza, przysługuje gdy popełni on błąd w swoim zawodzie, który skutkuje szkodą lub krzywdą, którą jesteśmy w stanie udowodnić.

Podobnie jak w klasycznych sprawach lekarskich problemem może być właśnie dowodzenie. Niżej przedstawimy dwie rzeczywiste sytuacje – jedną gdy pacjent skutecznie udowodnił, że odszkodowanie się należy i drugą, gdy to się nie udało.

Leczenie dentystyczne może nie tylko bardzo dużo kosztować, ale gdy jest nieudane może wiązać się z bólem, cierpieniem, a nawet utratą pracy. 

obrazek dzieci szkoła

Bardzo częstą przyczyną wypadków w szkole jest niewłaściwe sprawowanie opieki i nadzoru nad dziećmi przez nauczycieli oraz nieodpowiedni stan pomieszczeń szkoły. Takie zaniedbania mogą być podstawą roszczeń o odszkodowanie poszkodowanego ucznia.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem